Aktuality

PEKINO - napájecí systém pro kachny

Firma Big Dutchman International GmbH. představila horkou novinku. Vývoj trval několik let a mimo zástupců společnosti Big Dutchman se na něm podíleli i přední něměčtí chovatelé kachen a pracovníci z Vysoké školy v Osnabrücku. Novinkou je revoluční napáječka PEKINO určená pro chovy pekingských kachen. Pekino plní všechny přirozené potřeby kachen z pohledu příjmu vody. Napáječky byly poprvé představeny na výstavě VIV v Utrechtu. 

"Zájem o nové napáječky je enormní." Největší poptávka je od chovatelů z Velké Británie, Austrálie, Francie a Thaiwanu." sdělil v krátkosti Jörg Hurlin, který se velkou měrou podílel na návrhu nových napáječek.  

Chov kachen nabývá na popularitě. Dříve se kachny konzumovali pouze při slavnostních chvílích, například o Velikonocích a Vánocích. Dnes je situace zcela jiná. V Číně patří kachní maso k nejpopulárnějším pokrmům. Zvýšený zájem panuje ovšem i v Evropě. 

A v čem je napáječka Pekino tak výjimečná? Především tvarem a hloubkou napájecí misky ("podšálku"). Kachna může ponořit celou hlavu. Tím dojde nejen k příjmu vody, ale i k ponoření zobáku, umytí nosních dírek a k očištění očí. Speciální žlábek se zpětným odtokem snižuje možnost přetečení napáječky.

Samozřejmostí je i splnění všech legislativních požadavků týkajících se chovu hospodářských zvířat.

Více informací Vám rádi poskytneme.

21. 10. 2014

Pekino Pekino Pekino Pekino

Technologická zařízení pro chov a výkrm drůbeže